Na tento svět jsem se poprvé podívala začátkem šedesátých let.

Jistě mi dáte za pravdu, že možnosti, které dnes mají mladí lidé, jsou nesrovnatelné. Přemýšlím nad tím, zda bych v dnešní době chtěla být mladá. Určitě!!!

My neměli žádné možnosti cestovat do zahraničí za poznáním, nebo dokonce studovat.

Přesto jsem si zálibu v cestování našla. Nejen přes školní výlety, ale i zájezdy organizované tehdy různými podniky a kluby. Ale hlavně díky mému tatínkovi, který byl řidič z povolání a republiku projížděl od Aše k Tatrám. Ten uměl ale vyprávět. Každý volný školní den, hurá s taťkou na cesty. Zanechalo to ve mě nezapomenutelné zážitky.

Můžete mi věřit, že Česká republika uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele. Je prostě krásná a rozmanitá.

Nemusíme za každou cenu jezdit do zahraničí, abychom uspokojili touhu po poznání něčeho nového a krásného.

Také jsem vycestovala za krásami a rozmanitostí exotických zemí. Jen jsem zaplatila krutou daň. Po prodělané zákeřné cizokrajné nemoci jsem opravdu vděčná lékařům, že mohu chodit. A verdikt lékaře je – chodit, chodit a chodit. . . .  Tak poslouchám rady lékařů a oprašuji mozkové závity. Co jsem již projezdila, kde všude byla a začínám opakovat své cesty a porovnávat změny s minulostí.

Tak hodně cestuji po naší vlasti, hradech, zámcích, i zříceninách, kostelech a jiných památkách. Kamarádkami jsou mi novodobé mapy. Přece jen doba techniky mi také pomáhá k obrazové dokumentaci.

Přece jen náš stát má krásnou, jedinečnou, rozmanitou a kouzelnou přírodu.

Jistě souhlasíte, abych také Vás provedla krásami a historií naší země.

Scarlett

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *